
Sellega seonduvalt külastasimegi esimest organisatsiooni Opens, kes tuvustas organisatsiooni, noorte pealinna tegevusi ja eesmärke ning ühtlasi kirjeldas ka pealinnaks kandideerimise protsessi. Opensil on kokku 42 partnerit ning noorte pealinna raames 46 erinevat programmi, mis on suunatud noortele. Üheks noorte pealinna väljundiks on noortele mõeldud keskus, kus on ruumi nii tegevusteks, töö teostamiseks, ööbimiseks ja nii edasi. Üks ideedest mida endaga Eestisse kaasa võtsin ning omvahel ka arutasime oleks Eesti mõni vahva linnake noortepealinnaks, milline täpsemalt vajab veel süvitsi arutamist ja analüüsimist.

Centar za proizvo (CPZV) on organisatsioon mille eesmärgiks on tegelda mustlastega ning just peamiselt nende lastega- nende harimine, suunamine lasteaedadesse, arstiabi ja ühtlasi ka lastevanemate harimine ja õpetamine kuidas lastega aega veeta. Mustlastel on eraldi olemas nö varjupaik, kus nad igapäevaselt tegutsevad, aga on eraldi ka tekkinud äärealadele kogukonnad, mis on Serbia jaoks probleem, mida üritatakse järgemööda lahendada. Tegemist oli visiidi ühe energilisema ning ägedama ettekandega oli rõõm näha ja tunda kuidas esindajad nautisid enda tööd. Ühtlasi on väga kuulata ettekannet, millegi kohta mida Eestis ei ole ning avardada enda maailmavaadet mujal maailmas olevate probleemidega sotsiaalvaldkonnas.
Seejärel aga maagiline Novi Sadi linnatuur koos giidiga ning veidi vaba aega lisaks. Novi Sadis on palju võimalusi ennast arendada kunsti valdkonnas ning rohkelt ajalugu. Näiteks Serbias olid omal ajal kasutusel põnevad majast eemale ulatuvad aknad, mille põhi oli samuti aknast. See oli naiste võimalusteks lihtsa vaevaga jälgida tänaval toimuvat.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar