pühapäev, 21. aprill 2019

03.02.19- Ekskursioon Tallinnas



Esimene tantsupeo ülevaatus läbitud ja olen varahommikul teel taas Tallinna poole. Googeldan rongis veel põhjalikult järgi, kus asub Eesti Noorsootöö Keskus ning loen e-kirjast juhiseid, milliselt poolt saab majale ligi.

Pildiotsingu haridus ja teadusministeerium tallinn tulemusEnda arust küll tunnen Tallinnat enam-vähem, aga kindluse mõttes panen mapsi siiski asukoha sisse ja asun teele. Astun rongist välja ja hoian silmi veel kaardil, et olla veendunud, et lähen õiges suunas ja siis teen saatusliku sammu suurde poriloiku, üks jalg täiesti märg. Mis seal ikka, eks siis lähen vastavalt juhistele edasi. Seiklen mööda Kristiinet ja jõuan viimaks ENTK maja ette, oot aga juhised e-kirjas suunasid maja taha mingite treppide juurde. Okei, mis seal ikka läheme siis teisele poole maja, vaatan kaardilt järgi, kummalt poolt oleks mõistlik minna ja asun taas teele. Jõuan viimaks kohale, enda arust, helistan ja palun sissepääsu, ootan ja ootan viimaks saan telefonikõne, et ilmselt ootan vales kohas ning peaksin veel edasi tulema. Liigun veel edasi, näen juba trammiteed ja mõtlen omaette, et läksin valelt poolt ringiga aga juba näen seekord õigeid treppe, väravat ning pääsen viimaks suurde ja uhkesse Haridus- ja Teadusministeeriumi hoonesse, kus tegutseb ka Eesti Noorsootöö Keskus. 

Kui Kertu viimaks Tallinnasse jõudis, olid ettekanded juba alanud. Samal ajal kui mina uksest sisse astusin toimus ettekanne Eesti Noorsootöö Keskuse poolt, selgitamaks Eesti noorsootöö maastiku, ülesehitust ja struktuuri. Olin taas veidi närvis, kuna eelmine päev ei saanud osaleda. Sean koha laua taga sisse ja asun kuulama põnevat ettekannet. Peagi on paus ja ühtlasi saan eelmine kord tutvust tehtud eestlasstega paar sõna vahetada mis eelmine päev toimus ja kuidas tänane algas. Järgmine ettekanne oli hobi- ja huvikoolidest ja sealt omakorda täpsemalt Pärnu Kuntsikoolist. Pärast seda aga toimus kiire tutvustus minust ja ühest osalisest veel, kes eelmine päev ei saanud osaleda.

Vahelduseks toimus "kiirkohting", et saaksime üksteisega veelgi enam tuttavaks. Rääkides hobidest, muusikast, noorsootööst, esindatavast organisatsioonist ja muudel põnevatel teemadel. Tutvumismeetod lihtne, igaüks saab paberi ja pliiatsi, istutakse kahes pikas rivis, partneriga vastamisi, mängujuht annab teema ja aja teema üle arutlemiseks, partnerid vahetavad omavahel paberid ning partner peab tegema märkmeid vestlusekaaslasest, aja lõppedes annab partner paberi partnerile tagasi ja liigub ühe koha võrra edasi.

Järgmisena ootas meid ettekanne serblaste organisatsioonist NAPOR ja veidi üldisemast üleshitusest noorsootöös. NAPOR on Serbia noorstöö organisatsioone ühendav organisatsioon, kes arendavad noorsootöö kvaliteeti, koolitavad noorsootöötajaid ning on koostööpartneriks ka riigile. NAPORisse kuulub ligi 90 noorsootöö organisatsiooni. 

Edasi järgnes lõunasöök ning Tallinna vanalinna ekskursioon, kus sain teada väga põnevaid fakte ning legende. Näiteks Rahkohtu tänav on üks kitsamaid tänavaid ning vanadel aegadel naised enda suurte kleitidega ei mahtunud sealt üksteisest mööda kõndima ning üsna sageli toimusid vaidlused, kes läheb ees. Mingi hetk, aga võeti vastu seadus, et tuleb mööa lasta endast vanemad, mistõttu tekkis teistpidine olukord, kus kõik naised hakkasid üksteisele teed andma.

Kasutaja Nebojša Đurasović foto.

Õhtu lõppes oivalise õhtusöögiga F-Hoones.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar